اخبار

گلکسی Z فلیپ، صفحه نمایش شیشه ای یا پلاستیکی؟

کانال یوتیوپ JerryRigEverything با مورد سنجش قرار دادن گوشی تا شدنی سامسونگ نشان داد که صفحه نمایش این دستگاه به احتمال زیاد از شیشه واقعی ساخته نشده است.

تمام گوشی های هوشمند تاشدنی موجود در بازار هم اکنون از صفحه نمایش با روکش پلاستیکی نرم استفاده می کنند که مقاومت فیزیکی بسیار پایین و میزان خش پذیری بالایی دارد که از جمله معایب آن به شمار می رود. سامسونگ با معرفی Galaxy Z Flip در طی انجام تبلیغات گسترده ای اعلام کرد که در صفحه نمایش این گوشی هوشمند برای اولین بار در دنیا از شیشه ای بسیار نازک استفاده شده است. این اعلامیه باعث شد که افراد زیادی به محصولات سامسونگ علاقه مند شوند.

روز گذشته زک نلسون در یوتیوپ خود با عنوان JerryRigEverything ویدیوی تست مقاومت این گوشی تا شدنی را منتشر کرد. در قسمت مقاومت در مقابل خراشیدگی صفحه نمایش، متاسفانه گلکسی زد فلیپ نتایجی مشابه با گوشی های تا شونده با صفحات پلاستکی مانند motorola razr و گلکسی فولد کسب کرد. علاوه بر این موارد این گوشی در قسمت تست با شعله فندک و سوراخ کردن صفحه نمایش نیز برتری خاصی مشاهده نشد. حتی زمانی که با ناخن روی صفحه نمایش فشرده شد، شاهد آسیب روی آن نشدیم.

طبق این تست سامسونگ در گوشی جدید خود از شیشه واقعی استفاده نکرده است و شاید در بهترین حالت از یک ترکیب هیبریدی از پلاستیک و ذرات میکروسکوپی شیشه باشد. او حتی سامسونگ را به گمراه کردن کاربران متهم کرد.

البته سامسونگ در پاسخ به رسانه ها و منتقدان نشان داد که این موضوع به این سادگی نیست. این برند بیان کرد که شیشه فوق نازک گلکسی زد فلیپ به منظور ایجاد یک ظاهر پریمیوم و براق استفاده شده که منجر به بهبود تجربه کاربر در تماشای صفحه نمایش می شود. همچنین شرکت سامسونگ این موضوع را نیز تاکید کرد که با اینکه یک لایه محافظ بر روی صفحه کشیده شده اما همچنان از صفحه این دستگاه باید با دقت فراوان مراقبت شود. مسئله این است که سامسونگ نیز به این مسئله واقف است و به همین دلیل است که امکان تعویض صفحه نمایش این دستگاه برای اولین بار با هزینه نسبتاً پایین 119 دلاری و نصب یک محافظ صفحه مخصوص به صورت کاملاً  رایگان برای کاربران این گوشی هوشمند فراهم کرده است.

اگر کمی منصفانه به این قضیه نگاه کنیم متوجه می شویم که سامسونگ هرگز از مقاوم بودن صفحه نمایش گلکسی زد فلیپ صحبت نکرده است و بیشتر بر بهبود تجربه بصری کاربران تاکید کرده است. اما اینگونه که مشخص است زک نلسون با این توضیحات قانع نشده و معتقد است که شرکت های بزرگ باید با صداقت و شفافیت محصولات خود را معرفی کنند.

با تمام این توضیحات می توان اینطور گفت که سامسونگ همچنان نتوانسته است بزرگترین مشکل این گوشی تاشونده را حل کند و همچنان فاصله زیادی با گوشی های تاشونده هم رده ی خود در زمینه مقاومت و استحکام دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *