اخبار

کارهایی برای نگهداری از گجت ها

گجت هایی مانندموبایل، تبلت و لپتاپ مانند وسایل دیگر به رسیدگی و مراقبت نیاز دارند. به همین دلیل برای تعمیر و نگهداری آن ناچار به انجام برخی از کارها هستیم. کارهایی که عملکرد گجت را روان تر می کنند و می توانند تا حدودی از مشکلات اتفاقی جلوگیری کنند. در ادامه این نوشته به برخی از کارهای که باید به صورت روزانه برای مراقبت از از گوشی ها و سایر گجت ها انجام دهیم می پردازیم.

به روزرسانی سیستم عامل

ممکن است به روزرسانی سیستم عامل مخصوصاً اگر حجیم و زمانبر باشد خیلی کار خوشایندی نباشد اما اگر این کار انجام نشود کاربر برای مدت زمانی امکان دسترسی به گجت خود را ندارد بنابراین این به روزرسانی ها برای عملکرد روان و ایمن گجت شما بسیار ضروری است. برای به روزرسانی گوشی اندروید خود در قسمت تنظیمات به system update بروید. در گوشی های آیفون در قسمت تنظیمات وارد general شوید و software update را لمس کنید و در نهایت در mac0S در برنامه اپ استور وارد تب آپدیت شوید.

فضای خالی در حافظه

کمبود فضای داخلی در گجت ها می تواند کارایی آن ها را کاهش دهد زیرا سیستم عامل برای یافتن فضای خالی باید تلاش بیشتری انجام دهد. این موضوع رسماً سرعت عملکرد گوشی را پایین می آورد. در زمان فراغت خود فایل های به درد نخور و اضافی خود را پاک کنید. با پاک کردن فایل های اضافه موجود در گوشی قسمت زیادی از حافظه داخلی آزاد می شود. اگر اطلاعات بیشتری در این مورد می خواهید برای اندروید وارد قسمت storage شوید و برای ios هم با ضربه زدن روی اپل آیدی و قسمت icloud وارد قسمت manage storage شوید.

یافتن مشکلات با اسکن

برنامه های آنتی ویروس بدون سر و صدا و به آرامی در قسمت پس زمینه سیستم کار خود را انجام می دهند و با این روش از گجت در برابر تهدیدها محافظت می کنند. هر چند وقت یکبار لازم است تا خودتان اسکن عمیقی را انجام دهید. برای انجام این کار به برنامه آنتی ویروس خود مراجعه کنید. در ویندوز 10 برای انجام اسکن عمیق به بخش virus & threat protection و advanced scan مراجعه کنید و نهایتاً بر روی گزینه full scan و scan now کلیک کنید.

برای حل مشکلات موجود در هارد دیسک هم ابزارهایی در ویندوز mac0S قرار داده شده است. در ویندوز 10 می توانید روی آیکن مرتبط با درایو هارد دیسک کلیک کنید و سپس گزینه properties را بزنید و پس از آن تب Tools را باز کنید در پایان در بخش Error checking بر روی گزینه check کلیک کنید تا اسکن انجام شود.

ساماندهی عکس ها

این روزها به خاطر گوشی های هوشمند ما همچنان در حال عکس گرفتن با گوشی خود هستیم اما آیا حجم انبوه آن را نیز بررسی می کنیم؟ باید در بعضی از مواقع با استفاده از سرویس هایی مانند گوگل فوتوز با اپل فوتوز به این عکس های ذخیره شده نگاهی بیندازیم. با این کار شما می توانید عکس های نامناسب خود را پاک کنید و عکس های قدیمی تر را بیابید. البته سرویس عکس های اپل و گوگل هر دو از الگوریتم هوشمند استفاده می کنند و به کاربر در تشخیص عکس ها و ویدیوها کمک می کنند.

انتقال فایل ها به فضای ابری

با توجه به اینکه تعداد زیادی از کاربران از مزیت استفاده از سرویس ذخیره سازی ابری آگاهی دارند اما از این سرویس استفاده نمی کنند و تعدادی از فایل ها را در حافظه داخلی گجت ها نگه می دارند. اگر اینترنت پر سرعت دارید فایل های خود را به فضای ابری منتقل کنید. مثلاً سرویس گوگل پلی موزیک به شما اجازه می دهد تا به صورت کاملاً رایگان 50 هزار آهنگ را به فضای ابری منتقل کنید. برای این کار سرویس های زیادی مانند دراپ باکس، وان درایو و گوگل درایو و … وجود دارد.

گره گشایی از سیم ها

بسیاری از ما به حضور زیاد سیم های گره خورده در پشت مانیتور و تلویزیون های خود عادت کرده ایم. شاید گره گشایی از این سیم ها خیلی ضروری و مهم نباشد اما کار شما را برای افزودن یا حذف کردن گجت ها آسان تر می کند. برای حل این مشکل دو راه دارید: برای این کار یا باید خلاقیت داشته باشید یا باید از وسایل ارزان قیمت و مناسب برای کار خود استفاده کنید.

تمیز کردن گجت

گوشی، صفحه کلید و دیگر گجت ها سرشار از باکتری هستند و باید هر چند وقت یکبار تمیز شوند. برای تمیز کردن گجت ها می توانید از دستمال مایکروفایبر، کمی آب و اسپری هوا و الکل استفاده کنید. البته در استفاده از این وسایل باید به نوع گجت و دستورالعمل های سازنده آن نیز توجه کافی را داشته باشید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *