اخبار

چگونه عمر باتری آیفون را افزایش دهیم؟

خالی شدن یا کم شدن شارژ گوشی مسئله ای است که بسیاری از کاربران آیفون را آزار می دهد. برای این که کاربران خانگی و بیزینس بتوانند مدت زمان بیشتری از گوشی های خود استفاده کنند در این نوشته راهکارهایی برای افزایش عمر باتری آیفون ارائه می دهیم.

1. خاموش کردن ویژگی Auto Brightness

با کنترل نور آیفون می توان عمر باتری این دستگاه را افزایش داد. اگر می خواهید طول عمر باتری شما بیشتر باشد می توانید از طریق زیر ویژگی Auto Brightness  را غیر فعال کنید.

go to setting > brightness & wallpaper < then reduce the brightness to 10-25 percent

بهتر است این عدد در بازه 10 تا 25 درصد قرار بگیرد اما این رقم می تواند بر اساس نظر و خواست شما تغییر کند.

2. Disable System Location Services

در دستگاه های آیفون سیستمی برای مکان یابی وجود دارد. این سرویس از طریق جی پی اس و اپ ها مکان شما را نمایش می دهد. برای انجام این کار آنتن دستگاه با ایستگاه های تعیین شده نقل و انتقال سیگنال انجام می دهند و در نهایت این رفت و برگشت امواج باعث مصرف شارژ باتری و در طی زمان ضعیف شدن آن می شود. بهتر است این سرویس در صورت عدم نیاز غیر فعال شود تا حد الامکان شارژ باتری حفظ شود. از طریق زیر می توانید این سرویس را غیر فعال کنید:

Go to Settings > Privacy > Location Services. When On, scroll down to System Services, then uncheck all of these items. When you’re not using Location Services, such as GPS, then simply turn it Off

3. Disable push email

مورد دیگری که می تواند عمر باتری شما را افزایش دهد، غیر فعال کردن خوانش ایمیل از سرور اصلی است. آیفون این امکان را برای شما فراهم می کند تا با ویژگی پاش ایمیل بتوانید به صورت کاملاً خودکار ایمیل های دریافتی را دانلود و روی دستگاه آیفون خود مشاهده کنید. برای غیر فعال کردن این روش از مسیر زیر اقدام کنید:

Go to Settings > Mail, Contacts, Calendar > under Fetch New Data set Pushto Off — then scroll down and set the ‘fetch’ schedule to Every 15 minutes sothat it runs the ‘send and receive’ schedule every quarter-hour

4. غیر فعال کردن بلوتوث و وای فای

اگر از بلوتوث و وای فای گوشی خود استفاده نمی کنید، باید آن ها را غیر فعال کنید تا شارژ آیفون شما بیهوده تلف نشود.

5. غیر فعال کردن unnecessary push notifications

اپ های مختلف خاصیت یادآوری دارند. در واقع اپ های مختلف هر کدام با استفاده از باتری نوتیفیکیشن انجام می دهند. اگر تعداد این اپ ها در گوشی شما زیاد باشد با گذشت زمان اتفاق وحشتناکی برای گوشی شما رخ می دهد. برای کنترل کردن این ویژگی باتری خور روش زیر را استفاده کنید:

You can customize when you receive notifications through by going to Settings > Notifications

6. کم کردن مدت زمان قفل خودکار دستگاه

کم رنگ شدن صفحه اسکرین با قفل دستگاه ارتباط مستقیم دارد. اگر مدت زمان قفل گوشی تغییر کند قطعاً به همان نسبت عمر باتری نیز تغییر می کند. در مواقعی که با گوشی خود کاری ندارید بهتر است صفحه اسکرین را خاموش کنید. از روش زیر می توانید مدت زمان صفحه اسکرین خود را کمتر کنید:

Go to Settings > General > Auto-Lock > set this to 1 Minute or 2 Minutes. The shorter time period, the greater the benefits to your iPhone’s battery life

7. غیر فعال کردن ویبره گوشی

گوشی های آیفون برای قابلیت ویبره شارژ زیادی استفاده می کنند. اگر ویبره دستگاه غیر فعال شود قطعاً عمر باتری افزایش میابد. بهتر این ویژگی را غیر فعال کنید.

Go to Settings > Sounds and select whether or not you want to enable vibration when your phone rings, or if you want it enabled while it is set to silent

8. غیر فعال کردن اتصالات نسل چهارم

شبکه نسل چهارم بسیار پیشرفته تر و سریع تر از نسل سوم بوده و برای انتقال دیتا باتری بیشتری مصرف می کند. این نکته بسیار قابل توجه است که اتصالات LTE و اپ هایی که با پهنای باند وسیعی در ارتباط هستند به معنای واقعی باتری را نابود می کنند. پیشنهاد ما برای شما این است که با دستورالعمل زیر این ویژگی را غیر فعال کنید:

Go to Settings > General > Cellular > Set Enable 4G (or Enable LTE) to Off

9. نصب اپ های مخصوص بهینه سازی

با نصب برنامه بهینه سازی مصرف انرژی بر روی گوشی می توانید برخی از این ویژگی های مطرح شده را غیر فعال و کنترل کنید. این اپ ها می توانند عمر باتری شما را افزایش دهند.

10. آیفون را در مکانی مناسب و دور از نویز باتری خور قرار دهید

اطمینان حاصل کنید از این که مکانی که گوشی خود را قرار می دهید باتری خور نباشد. گوشی نباید در مکان های خیلی سرد یا گرم قرار بگیرد. آیفون ها مولد حرارت هستند. اگر به این نکات توجه کافی را داشته باشید می توانید به آسانی عمر باتری دستگاه خود را افزایش دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *