چگونه از اپل آی دی محافظت کنیم؟

اپل آی دی برای کسانی که گوشی های آیفون دارند بسیار با اهمیت است زیرا رابطی بین اپل و شما برای دریافقت خدمات شرکت است. اپل آی دی شامل تمام مواردی است که در حساب آی کلودتان موجود است مانند اطلاعاتی شخصی ایمیل، تقویم و یادآوری ها و تمامی امکانات دسترسی شما به محتواهای خریداری شده مانند موسیقی ها، اپلیکیشن ها و ویدیوها را شامل می شود.

اگر فرد دیگری به اپل آیدی شما دسترسی داشته باشد، می تواند داده های شما را به سرقت کند و حتی از آن ها سوء استفاده کند. در واقع سرقت اپل آیدی می تواند برای شما کاملاً زیان بار و مخرب باشد و هزینه گزافی را برای شما با خود به همراه داشته باشد.

قفل کردن اپل آی دی

افراد محدودی هستند که اقدامات مرتبط با حفاظت از اپل آیدی را انجام می دهند. در این نوشته اصولی را در ارتباط با نحوه ی آسان مقابله و مسدود کردن کارهایی مانند هک حساب  و افزایش موانع در راستای محافظت از اپل آیدی را برای شما مطرح می کنیم. این رویکرد دارای شکلی چند لایه است و هر لایه می تواند به نوبه خود باعث افزایش امنیت شود. به همین خاطر اصولی را که به شما ارائه می دهیم می توانند به تدریج میزان سطح امنیت حساب شما را افزایش دهند. البته نیازی به اجرای تمامی اصول نیست فقط به کارگیری تعدادی از این موارد سودآور است.

به روزرسانی رمز عبور

لطفاً کلمات زیاد برای رمز عبور خود انتخاب نکنید. مثلاً کلماتی مانند psssword می تواند کلمات مناسبی باشد. اگر احتمال می دهید که رمز عبورتان باید به روزرسانی شود به appleid.apple.com مراجعه کنید و رمز خود را به روزرسانی کنید. اگر رمز عبورتان زنجیره ای از ارقام و حروف نیست می توانید روی گزینه change password کلیک کنید. در پنجره جدیدی که باز می شود، رمز خود را به روزرسانی کنید و به قوانین مرتبط با کارکترها الزامی است.

پیشنهاد ما این است که از یک مدیر رمز عبور مانند lastpass، 1password یا مکانیسم پیشنهادی کارگذاری شده در safari برای ساخت رمز عبور جدید استفاده کنید. دقت داشته باشید که حفاظت از رمز عبور باید به خوبی و با دقت زیاد انجام شود. بهتر است این رمز عبور برای حساب های شخصی دیگر مورد استفاده قرار نگیرد.

خروج از دستگاه قدیمی

با توجه به اینکه نیازمند دستگاه های بیشتری هستید، اپل آیدی شما به تعداد زیادی از آن هال متصل است. قبل از فروش هر دستگاهی باید ابتدا کار خروج از حساب در آن دستگاه را انجام دهید. می توانید با یک آیفون به تنظیمات بروید و در قسمت General>Reset گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب کنید.

برای پیگیری و دنبال کردن این که آیا دستگاهی دیگر وارد اپل آی دی شما شده است، به بخش Devices در سایت اپل آی دی بروید. در هر شرایطی می توانید یک کزینه را انتخاب کنیدکه نشان دهنده مدل، نسخه os و شماره سریال مرتبط با آن است. گزینه های مرتبط با apple pay کاملاً مشخص است. برای حذف دستگاه از اپل آیدی باید روی گزینه حذف از حساب کلیک کنید. باید این کار را تایید کنید تا تمام اطلاعات apple pay از آن حذف شود. در صورت تمایل به استفاده مجدد از اپل آیدی در دستگاه، می توانید به همان صورت سابق وارد حساب شوید.

فعال کردن رمز دوم فاکتوری

اپل معرف رمز دو فاکتوری در اختیار کاربران خود قرار می دهد. زمانی که این گزینه فعال است و شما می خواهید وارد دستگاهی جدید شوید باید هویت خود را توسط کدی که به یک آیفون قابل تایید ارسال می شود را تایید کنید. این دو فاکتور در تنظیمات ios/ipados یافته می شوند. این قسمت را می توانید از طریق مراحل زیر انجام دهید:

System Preferences > iCloud > Account Details >Security

در قسمت امنیت سایت اپل ای دی، می توانید شماره های بیشتری را اضافه کنید. برند اپل این اقدام را در صورت عدم دسترسی به شماره ابتدایی توصیه می کند. این نکته را به یاد داشته باشید که سیستم دوفاکتوری اپل کامل نیست و با سرقت رفتن mac، سارق می تواند واذد اپل ای دی شما شود.

ایجاد سوال های امنیتی سخت و غیر قابل نفوذ

در صورتی که می خواهید از معرف رمز دو فاکتوری استفاده نکنید، می توانید با پرسش های امنیتی امکان حفاظت از حساب خود را به وجود آورید. این گزینه ها می توانند به هنگام استفاده آنلاین از اپل ای دی یا تماس با پشتیبانی از شما پرسیده شوند. نمی توانید سوال های مرتبط با اپل را تغییر دهید اما می توانید با پاسخ های پیچیده و مبهم از حساب کاربری خود محافظت کنید.

مراقبت از پیام های متنی

ایمیل های کلاهبرداری شبیه به پیام  های واقعی هستند و شما را تشویق می کنند تا به حساب اپل وارد شوید. شاید تشخیص این عوامل آسان نباشد اما اغلب این ایمیل ها باعث بسته شدن حساب شما می شود. بنابراین مراقب باشید و هرگز بر روی این ایمیل ها کلیک نکنید. اگر نسبت به برخی از ایمیل ها شک دارید به Apple Support Website بروید و گزینه Get Support را بزنید و گزینه ای را که می خواهید بیابید.

 

Like
امتیاز :
بدون رای!

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید