مزایای ردیاب خودرو

آیا شما نیز جزء آن دسته افرادی هستید که نگران به سرقت رفتن خودروی خود و مفقود شدن آن می باشید؟ آیا به دنبال راهکاری برای رفع این نگرانی می گردید؟ خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی با خیالی آسوده می توان از خودرو و مکان های تردد آن آگاه بود. در حال حاضر هر روز شاهد ورود محصولات جدید به منظور تامین امنیت خودرو به بازار هستیم که ردیاب ماهواره ای یکی از آن ها است. در واقع با بالا رفتن کیفیت اتومبیل ها و ارتقاء ایمنی آن ها، نیاز به ردیاب بیشتر از گذشته احساس می شود. مهم ترین ویژگی این وسیله سخت افزاری تامین امنیت است، از این رو مالکان خودرو با نصب آن بدون هیچ نگرانی می توانند خودرو خود را در مکان های مختلف پارک کنند.

ردیابی با استفاده از GPS یکی از تکنولوژی هایی است که کنترل و نظارت بر تردد وسیله نقیله را امکان پذیر می کند. نصب و راه اندازی این دستگاه به شما اجازه می دهد سرعت وسیله نقلیه و جهت حرکت آن را مشاهده کنید و لحظه به لحظه خودروی خود را ردیابی نمائید. جی پی اس یک سیستم موقعیت یابی در سطح جهانی است و با پوشش دهی تمام نقاط جهان، طول و عرض جفرافیایی را مشخص می کند. ردیاب های پیشرفته امروزی با بهره مندی از این سیستم قادر به تعیین موقعیت مکانی اتومبیل ها هستند و علاوه بر این کارایی، میزان مصرف سوخت، سرعت خودرو، تعداد مسیرها و … را نیز تعیین می کنند. در واقع به واسطه این دستگاه، مدیریت وسیله نقلیه امکان پذیر خواهد بود.

ردیاب های ماهواره ای برای هر نوع خودرو قابل استفاده هستند، از این رو کارایی های متفاوتی دارند. هر چند بیشترین میزان استفاده از آن ها مربوط به خودروهای شخصی است اما خودروهای آتش نشانی، اورژانس ها، اتوبوسرانی ها، آژانس ها و … نیز می توانند از امکانات آن ها استفاده کنند. به کمک این تکنولوژی موقعیت هر کدام از خودروها و شرایطی که در آن قرار دارند قابل بررسی و مدیریت می باشد.

انواع ردیاب خودرو

ردیاب برقی

این دستگاه ها بدون اینکه نیاز به شارژ کردن داشته باشند مدام کار می کنند و برق مورد نیاز آن ها از برق خودرو تامین می شود.

ردیاب شارژی

این مدل سیستم ها قبل از اینکه استفاده شوند باید شارژ گردند تا از کارایی لازم برخوردار باشند.

مزایای ردیاب ماهواره ای

اگر بخواهیم ویژگی های این وسیله کاربردی را بررسی نمائیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

کنترل از راه دور

افرادی که نگران بسته بودن درب های خودرو هستند و همواره آن ها را چک می کنند و یا افرادی که نگران ناامن بودن مکان پارک می باشند می توانند با ردیاب به آرامش خاطر برسند. با نصب این وسیله می توان به کمک پنلی که 24 ساعته در اختیار شما قرار دارد، اتومبیل را از راه دور کنترل کنید.

تامین امنیت

مهم ترین و اصلی ترین مزیت ردیاب وسیله نقلیه، تامین امنیت آن است. با نصب این دستگاه و راه اندازی آن با خیالی آسوده می توان خودرو را در مکان های مختلف پارک نمود و از وضعیت آن در موقعیت های مختلف آگاه شد.

سایز کوچک و پنهان بودن

ابعاد این دستگاه بسیار کوچک است و می توان آن را از دید افراد دور نگه داشت. تنها مالک وسیله نقلیه از مکان نصب آن آگاه خواهد بود. ردیاب را می توان در مکان های مختلف نصب کرد. برخی از آن ها مجهز به آهنربا هستند و در هر نقطه از بدنه نصب می شوند، برخی دیگر به منبع برق اتومبیل متصل می شوند. اما در هر صورت این وسیله ایمنی دور از چشم سارقین و یا افراد عادی قرار می گیرد، از این رو ایمنی خودرو با این دستگاه کوچک تامین می گردد.

خاموش کردن خودرو

ردیاب ها این امکان را برای صاحب خودرو فراهم می کنند که بتوانند از راه دور وسیله نقلیه را خاموش کنند. با استفاده از این دستگاه در هنگام بروز سرقت به راحتی می توان ماشین را خاموش نمود.

برخورداری از سیستم شنود

یکی از ویژگی های بارز و کاربردی این دستگاه، مجهز بودن آن به سیستم شنود است. کیفیت صدای این سیستم بسیار بالاست و مالک خودرو در صورت مفقود شدن وسیله نقلیه می تواند گفت و گوی سرنشینان را شنود کند.

نظارت بر تردد خودروها

با نصب ردیاب ماهواره ای می توان تردد کارمندان را در شرکت های مختلف کنترل نمود. برخی از کارمندان به بهانه انجام کارهای شرکت، با وسیله نقلیه کارهای شخصی خود را انجام می دهند اما با این دستگاه می توان مانع این کار شد.

یافتن خودروی مسروقه

از دیگر مزایای این سیستم پیدا کردن و باز گرداندن وسایل نقلیه دزدیده شده است. با ردیاب به آسانی و در اسرع وقت می توان سارقین را دستگیر نموده و خودرو را به مالک آن بازگرداند.