مجهز شدن سرفیس پرو به صفحات خورشیدی

یافتن مکانی برای شارژ کردن لپ تاپ و تبلت یکی از مشکلات کاربران گوشی های هوشمند به خصوص در حین سفر است. مایکروسافت با ثبت اختراع خود این مشکل را برطرف کرده است. مایکروسافت در ماه اکتبر سال 2019 لپ تاپ سرفیس پرو 7 را به خط تولید خود اضافه کرد. این نسخه در مقایسه با سری قبل تغییرات کوچکی کرده است، این در حالی است که عده زیادی گمان می کردند لپ تاپ مایکروسافت سرفیس پرو 7 با تغییرات عجیبی وارد بازار می شود. شاید ثبت اختراع جدید مایکروسافت این ذهنیت را در میان مردم ایجاد کرده بود که تیم سرفیس مایکروسافت در تلاش است تا انقلابی شگرف در خط تولید و صنعت به پا کند.

شرکت مایکروسافت برای سرفیس پرو یک پایه نگه دارنده مناسب طراحی کرده است که یکی از ویژگی های جذاب این لپ تاپ است. مایکروسافت قصد دارد با قدم نهادن در مسیر انرژی سبز، این ویژگی را به مرور زمان تکمیل و بهبود بخشد. قبلاً مایکروسافت اختراعی تحت عنوان پوشش دارای چند پنل خورشیدی برای دستگاه های حمل شدنی را ثبت کرده است و در سال 2020 این اختراع را رسماً اعلام کرده است. این ایده در پایه نگه دارنده سرفیس پرو 8 است تا بتواند این مورد را تضمین کند که زمانی که دستگاه در حال جابه جاشدن است، انرژی آن به صورت کاملاً ثابت تامین می شود.

در توضیحات ذکر شده برای این اختراع دستگاهی از این خانواده نمایش داده شد که پوشش آن از پنل های خورشیدی بود و صفحه کلیدی نیز در کنار آن وجود داشت. داخل این تصویر حداقل چهار پنل خورشیدی وجود داشت تا بتواند این دستگاه را با منبع نور خورشیدی شارژ کند. مایکروسافت اینطور توضیح داده است که پنل خورشیدی علاوه بر خورشید می تواند با هر منبع نور مصنوعی که در اطراف صفحه قرار دارد نیز دستگاه را شارژ کند. به گفته شرکت مایکروسافت هم اکنون شارژر هایی در بازار هستند که با پنل های خورشیدی کار می کنند و فقط در صورتی دستگاه را شارژ می کنند که دستگاه در حال استفاده نباشد. مایکروسافت در اختراع جدید خود این محدودیت را از میان برده است.

طبق آنچه در متن این اختراع آمده است، می توان به جای چهار پنل خورشیدی، از تعداد پنل بیشتری استفاده کرد. پنل های خورشیدی استفاده شده در این دستگاه در بین انواع گوناگون پنل های خورشیدی مانند مونوکریستالین و مولتی کریستالین نیز می تواند انتخاب شود.

مهم ترین نکته در مورد این اختراع لولای پایه نگه دارنده به کاربر است که اجازه می دهد زاویه ایستادن به گونه ای که بیشترین میزان نور به آن بتابد. با این کار نور خورشید یا نور مصنوعی ایجاد شده به واسطه پنل های خورشیدی می تواند به انرژی لازم برای شارژ کردن باتری دستگاه تبدیل شود. البته هنوز مشخص نشده است که ردموندی ها سرفیس پرو مجهز به پنل های خورشیدی را در سال 2020 به بازار عرضه خواهد کرد یا خیر؟

اختراع ثبت شده شرکت مایکروسافت ایده ای را مطرح کرد که قبل از این عنوان نشده بود. مایکروسافت برای اینکه بتواند این ایده را تا واقعیت و اجرا جلو ببرد باید با مشکلات زیادی مقابله کند.

و اما نکته مهم دیگر درباره این محصول این است که در طرح معرفی این محصول از تصویر سرفیس پرو استفاده شد اما اینطور به نظر می رسد که اگر مایکروسافت آن را تولید کند در دستگاه های دیگر غیر از سرفیس پرو نیز قابل استفاده خواهد بود. این برند در حال بازگشتن به گردونه رقابت با دیگر گوشی های هوشمند است و امسال با رونمایی از سرفیس دوئو این موضوع را به صورت کاملاً رسمی اعلام کرده است. باید منتظر بمانیم و ببینیم مایکروسافت چطور این اختراع را به عنوان عاملی در بهبود بازار فروش به کار می برد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *