قبل از خرید شارژر جدید اپل بخوانید

اگر شارژر گوشی اپل تان خراب شده است قبل از خرید شارژر جدید این نوشته را مطالعه کنید.

شارژرهای آیفون و آیپد ممکن است پس از گذشت زمان خراب شوند و یا کار نکنند. این خرابی ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد.

اگر شارژر شما خراب شد، آسان ترین راه این است که به فروشگاه لوازم اپل محل تان مراجعه کنید و شارژر یا کابل جدید را از آنجا تهیه کنید اما خرید شارژر جدید بسیار هزینه بر است و معمولا هزینه آن فراتر از آن چیزی است که انتظارش را دارید. بهتر است قبل از خرید آداپتور جدید مطمئن شوید که مشکل آن با تعمیر حل نمی شود و نیاز به خرید مدل جدید دارید.

 بررسی خرابی شارژر اپل

شارژ آیفون و آیپد از دو قسمت تشکیل شده است: آداپتور اپل که به پریز وصل می شود و کابل وصل کننده آداپتور به USB که به عنوان کابل USB شناخته می شود. آداپتور به پریزی که روی دیوار قرار دارد اتصال می یابد و کابل شارژر نیز از یک سمت به آداپتور و از سمت دیگر به دستگاه آیپد، آیفون و دیگر دستگاه ها متصل می شود.

اگر گوشی یا دستگاه را به برق وصل کردید و شارژ نشد باید چند تست ساده زیر را انجام دهید.

پایه و اساس این تست این است که شما باید اجزاء شارژر را به تناوب عوض کنید تا متوجه شوید که کدام قطعه دچار مشکل است. برای اینکه متوجه شوید که سوکت پریز برق روی دیوار مشکل دارد، باید گوشی، سیم کابل و آداپتور را بردارید و به پریز دیگر وصل کنید و برای اینکه مطمئن شوید گوشی شما اشکال دارد باید دستگاه ios دیگر و یا گوشی سازگار با usb را با همان کابل، آداپتور و پریز قبلی تست کنید. اگر می خواهید در مورد معیوب بودن سیم شارژر اطمینان حاصل کنید باید برای تست از سیم کابل دیگری استفاده کنید و دیگر اجزای مجموعه را ثابت نگه دارید. اگر سیم کابل دیگری ندارید حتی می توانید به جای آن از کابلی که برای اتصال آیفون یا آیپد به مک یا لپ تاپ استفاده کنید. اگر متوجه شدید که لپ تاپ یا مک شما قادر به همگام سازی با گوشی نیست، کابل شما مشکلی ندارد. پس از بررسی این موارد اگر به نتیجه مورد نظر نرسیدید باید آداپتور را تست کنید، این بار باید تمام موارد را ثابت نگه دارید و فقط آداپتور را عوض کنید.

تعمیر سیم شارژر اپل

این مورد وجود دارد که اصولاً شارژر اپل و اتصالات 30 پینی به طور معمول و با گذشت زمان در جایی که کابل به پورت می رسد، ضعیف و شکننده می شوند. کابل پیچ می خورد و پس از مدتی روکش پلاستیکی آن پوسیده می شود. برای جلوگیری از پوسیدگی باید سیم شارژ کابل را با نوار چسب مشکی دورپیچی کنیم تا مقاومت آن بیشتر شود. اگر مشاهده کردید که کابل شارژ کار نمی کند باید کابل usb خود را تعمیر کنید. این کار اغلب با لحیم کاری صورت می گیرد.

تعمیر آداپتور شارژر اپل

اگر معیوبی از آداپتور باشد، پیشنهاد ما به شما این است که آداپتور جدید تهیه کنید زیرا تعمیر آداپتور شارژر اپل بدون شکستن درون آن غیر ممکن است. اگر علاقه مند به تعمیر آداپتور اپل هستید باید تخصص و مهارت کافی در لحیم کاری داشته باشید.

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *