تکنولوژی تبدیل چمدان مسافرتی به کامپیوتر قابل حمل

Nuclear Football نوعی کامپیوتر کاملاً شخصی است که به مانیتور 23 اینچی مجهز است و سخت افزار واقعیت مجازی است که برای اهداف گیمینگ نیز ایدئال خواهد بود.

لپ تاپ های زیادی در بازار موجود هستند که می توانند اهداف گیمینگ را محقق کنند اما سازنده Nuclear Football  با این هدف کار خود را آغاز کرد که با هزینه ای بسیار کمتر از لپ تاپ، تجربه ای حرفه ای تر از بازی در مانیتور بزرگ تر را ارائه دهد. به همین خاطر سیستم خنک کننده ی مایع دست ساز خود را در داخل کیس قرار داد و نتیجه انجام این کار در نهایت، دستگاهی قدرتمند برای تجربه لذت بیشتر در حین بازی در سفر شد.

خلاف کیف اتمی رئیس جمهور ایالت متحده، Nuclear Football بیشتر برای آماده سازی بمب اتمی در دنیای مجازی مناسب بود تا رقم خوردن این مسئله در دنیای واقعی. هم اکنون سازنده این دستگاه در با نام کاربری thegarbz در ردیت در حال فعالیت است. او توضیح داده است که چگونه عادت به سفرهای پی در پی او را تشویق کرده است تا دستگاهی با این ویژگی تولید کند.

Nuclear Football از یک پردازنده 5 2600 AMD Ryzen به همراه کارت گرافیک Nvidia RTX 2070 Super FE استفاده می کند. این هیولا دارای رم 16 گیگابایت است و تمام این قطعات بر روی مادربرد سوار شده اند. البته حافظه دیسک 256 گیگابایت است که به نظر می رسد برای چنین هیولایی کافی نباشد. با توجه به استفاده از منبع تغذیه  Corsair’s compact SF600 PSU نیاز مبرمی به روش هایی برای کاهش دما برای قطعات حساس درون دستگاه احساس می شود، به همین خاطر از یک خنک کننده آبی با قطعات ALPHACOOL به همراه فن های Noctua و هیت سینک های قدرتمند به همراه نمایشگر دما استفاده شده است. این دستگاه به نمایشگر دل 23 اینچی مجهز شده است.

با توجه به این مسئله که فضای زیرین چمدان به صورت کامل اشغال شده است، جایی برای صفحه کلید باقی نمانده است. به همین خاطر است که در قسمت جلویی دستگاه درگاه های مورد نیاز برای متصل شدن لوازمی از قبیل هدست و VR در نظر گرفته شده است. همین عوامل است که این دستگاه را به یک تجربه ایدئال برای بازی های نسخه دسکتاپ تبدیل کرده است. این دستگاه با وزنی در حدود 12/1 کیلوگرم می تواند بر روی میز استفاده شود و به دلیل مجهز نبودن به باتری داخلی باید به صورت دائم در کنار یک منبع تغذیه ثابت قرار بگیرد. با وجود همه این نقاط ضعف ایجاد یک تجربه برای جابه جایی راحت تر کامپیوتر حرفه ای می تواند اقدامی بسیار جالب و خلاقانه در این زمینه باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *