اخبار

اپل و پیش بینی فروش دو میلیاردی در سال جدید

پس از گذشت 13 سال از معرفی اولین آیفون، این احتمال وجود دارد که این برند تا پایان امسال از رکورد فروش 2 میلیاردی گوشی های آیفون گذر کند. اولین آیفون 13 سال پیش توسط استیو جابز معرفی شد و هم اکنون دستگاه های آیفون به مهم ترین محصولات اپل تبدیل شده اند. این گوشی ها برای همیشه صنعت موبایل را دگرگون کرد و اکنون با تلاش شبانه روزی این برند به نقطه عطف خود یعنی فروش دو میلیاردی نزدیک می شود.

اپل دیگر آمار فروش آیفون را برای عموم اعلام نمی کند اما پس از مصاحبه BNN Bloomberg با تحلیلگران، نتیجه این شد که اپل سال 2020 حدود 195 میلیون آیفون را می فروشد. اگر این پیش بینی صحیح باشد تا ابتدای سال 2021 فروش دستگاه های آیفون کوپرتینویی ها به 1/9 میلیارد دستگاه می رسد.

با توجه به کاهش فروش کلی دستگاه های آیفون در دوره های 2015 تا 2018، این طور انتظار می رود که برند اپل با درآمدی در حدود 275 میلیارد دلاری، بتواند رکورد جدیدی را برای خود ثبت کند. در حالی که باز هم گوشی های اپل پرچم دار آمار فروش هستند، خدماتی مانند اپ استور، اپل پی و اپل موزیک نیز نسبت به سال گذشته در حال رشد و توسعه هستند.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که با ارائه نسخه ارزان تر، یعنی آیفون 9 و اولین گوشی های 5G اپل در سال 2020، به احتمال زیاد فروش گوشی های آیفون دوباره سیر صعودی پیدا می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *