اخبار

اپل واچ و قابلیت تشخیص سطوح اکسیژن خون در آینده

کدهای سیستم عامل iOS 14 نشان می دهد که احتمالاً در حال کار بر روی ویژگی تشخیص سطح اکسیژن خون برای ساعت های هوشمند و جدید اپل واچ است.

برند اپل در حال توسعه و ارتقا دو ویژگی جدید با محوریت سلامت است که در آینده به لیست قابلیت های اپل واچ اضافه خواهد شد. وبسایت حوزه فناوری یعنی 9TO5MAC با دستیابی به کدها یا اسنیپ های سیستم عامل iOS به این نتیجه رسیده است که برای اولین بار ویژگی تشخیص اکسیژن خون در این ساعت های هوشمند قرار داده خواهد شد.

سطح اکسیژن تقریبا بین 95 تا 100 درصد است که معمولا سلامت افراد را نشان می دهد. در همین حال سطح اکسیژن زیر 80 درصد نیز ممکن است باعث ایجاد اختلالاتی در عملکرد مغز و قلب شود. برای تحقق نرم افزار کوپرتینو در حال توسعه اعلان سلامتی جدید بر اساس سنجش علائم حیاتی هستند. زمانی که اپل واچ تشخیص دهد که میزان چگالی اکسیژن خون بیش تر از آستانه تعیین شده است کاهش میابد و مشابه با اعلانات در حال حاضر در مورد ضربان قلب، اعلانی ظاهر می شود و به کاربر هشدار می دهد.

هم اکنون کاملا مشخص نیست که چه سخت افزار یا نرم افزاری برای تشخیص سطح اکسیژن خون برای اعلانات مربوطه مورد نیاز است. احتمالاً سخت افزار سری 6 اپل واچ، نیازمند ویژگی سلامتی جدیدی باشد ممکن است ویژگی تشخیص اکسیژن برای تمامی مدل های اپل واچ اضافه شود. شاید هم فقط اپل واچ جدید که در پاییز با سیستم عامل 7 WATCHos معرفی خواهند شد، از ویژگی یاد شده بهره مند شوند.

اولین ساعت هوشمند اپل یعنی اپل واچ اصلی از طریق نمایانگر ضربان قلب در داخل خود، قادر به اندازه گیری سطوح اکسیژن خون می باشد. شرکت اپل با معرفی اپل واچ 4 نمایانگر ضربان قلب را توسعه داده است و ویژگی ECG را نیز بدان اضافه کرده است. تا امروز ویژگی اندازه گیری اکسیژن خون در دسترس و اختیار کاربران نبوده است.

اکثر رقبا برند اپل مانند فیت بیت که در حال حاضر در تملک گوگل هستند این ویژگی را در محصولاتشان ایجاد کرده اند. البته اپل به صورت بالقوه توانایی در عرضه نسخه پیچیده تر را دارد.

در حال حاضر که صحبت از ویژگی ECG مطرح شده است، برند اپل در تلاش است که نقض فعلی این عملکرد کنونی را برطرف کند. هم اکنون اپل واچ 4 و 5 زمانی که ضربان قلب کاربر را در بین 100 تا 120 ضربان در دقیقه باشد یک قرائت بی نتیجه برای الکتروکاردیوگرام نمایش داده خواهد شد. در حال حاضر ذکر این نکته برای اپل ضروری است که این شرکت در حال توسعه ویژگی ردیابی چرخه ی خواب برای اپلیکیشنی است که در آینده به عنوان اپ sleep منتشر خواهد شد.

1 دیدگاه

  1. نوشته خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *