اخبار

اپل از ساخت آیفون یا آیپد تاشدنی خبر می دهد

پتنت اپل نشان می دهد که نسخه احتمالی آیفون یا آیپد با قابلیت تا شدن صفحه نمایش چه ظاهری خواهد داشت.

در زمان های گذشته گوشی های تا شدنی از محبوبیت خوبی برخوردار بوده اند اما با معرفی گوشی های هوشمند  تقریبا گوشی های تا شدنی به فراموشی سپرده شد اخیرا می شنویم که گوشی های هوشمند در حال تولید گوشی های هوشند جدید تاشدنی هستند تا بار دیگر در ویترین فروشگاه ها شاهد این گوشی های هوشمند تا شدنی باشیم. این تفاوت در این گوشی ها وجود دارد که برخلاف قبل صفحه نمایش بین دو بدنه متصل به یکدیگر مخفی می شد، گوشی های تاشدنی جدید امکان افزایش ابعاد افزایش ابعاد صفحه نمایش را برای کاربران ارائه می کند.

یکی از جدیدترین گوشی های هوشمند تا شدنی گلکسی فولد سامسونگ است. نسخه هایی از گلکسی فولد سامسونگ برای نقد و بررسی به رسانه ها ارسال شده است که با مشکلات فراوانی روبرو بوده اند. سرفیس Duo مایکروسافت در دمو از کار افتاد و موتورولا نیز هنگام آزمایش رباتیک باز و بسته شدن صفحه نمایش کاملا شکست خورد.

حال با چنین وضعیتی در تولید این گوشی های تا شدنی اپل در پتنت خود این محصول جدید تا شدنی را قرار داده است. در این پتنت دو صفحه نمایش مجزا دیده می شود که قابلیت اتصال به یکدیگر و تشکیل یک صفحه نمایش با ابعاد بزرگتر را دارد.

در توضیحات این پتنت اینطور آمده است که این دستگاه دارای حسگرهای متفاوتی در مجاور لبه های الکتونیکی است و در چنین حالتی تصویری که فقط بر روی یک بخش از دستگاه به نمایش گذاشته شده بود بعد از هم تراز شدن در صفحه نمایش در قسمت دوم نیز به اشتراک گذاشته خواهد شد. علاوه بر صفحه نمایش این محصول امکانات دیگری نیز قسمت بلندگو، حسگرها، دوربین و …. نیز رخ داده است. همچنین در این توضیحات عنوان شده است که برای تراز شدن دو صفحه نمایش از اجزای مغناطیسی استفاده شده است.

متاسفانه کاملا مشخص نیست که محصولی با استفاده از این پتنت جدید اپل ساخته می شود یا خیر. با این حال حدس زده می شود که این آیپد تا شدنی زودتر از آیفون با این ویژگی رونمایی شود.

5 دیدگاه

  1. نوشته جامعی بود

  2. سلام. زمان تولید این محصول هنوز مشخص نیست؟

    1. هنوز زمان دقیقی اعلام نشده.

  3. Great looking internet site. Presume you did a great deal of your very own coding.

  4. Thanks really helpful. Will certainly share website with my good friends.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *